עבירות סמים

עבירות סמים (החזקה,סחר,ייבוא)
פקודת הסמים המסוכנים – 1973 פקודת הסמים המסוכנים, 1973. פקודת הסמים המסוכנים (נוסח חדש), תשל"ג – 1973 1 פרק א': פרשנות 1. הגדרות (תיקון: תשל"ט, תשמ"ט) בפקודה זו – "אמנה" – האמנה היחידה על סמים נרקוטיים שנחתמה בניו-יורק ביום 30 במרס 1961; "במעבר" – מובא לישראל ביבשה, באוויר או במים, רק לשם הובלה לארץ אחרת באותו רכב או ברכב אחר, […]

נתפסת עם ג'וינט – (גראס) ! היום השימוש בסמים קלים היא תופעה נפוצה ביותר, ע"י מגזרים רחבים, אבל עצם השימוש והמתירנות אינה הופכת את השימוש לחוקי. פקודת הסמים המסוכנים (נוסח חדש) תשל"ג – 1973, סע' 7 קובעת, כי החזקה ושימוש לרבות שימוש עצמי אסורה, ועונשו של המשתמש בשימוש עצמי עד שלוש שנות מאסר.

דוגמאות והסברים: החזקת סמים
נתקלתם במצב בו החזקתם סם ואינכם יודעים כיצד להתמודד עם ההאשמות? רוצים לקבל עוד מידע בכל הקשור להחזקת סם ולאופן הטיפול בתיק? עו"ד בנימין  ישמח להעניק לכם את השירות המקצועי ביותר בכל הקשור לתחום הסמים.

כידוע, החזקת סם קשורה לתחום הפלילים ולכן חשוב ביותר שיהיה לצדכם עורך דין טוב, מקצועי ומיומן בתחום.
החזקת סם  לצריכה עצמית ושלא לצריכה עצמית

החזקת סם לצריכה עצמית נחשבת לעבירה פלילית לכל דבר, אך פתיחת התיק וסגירתו תלויה בסוג הסם וכן במספר הפעמים בהם נתפס המשתמש מחזיק סם. החזקת סם לצריכה עצמית מוגדרת כעד 15 גרם קנבוס (מריחואנה, גראס) וחשיש ועד 0.3 גרם קוקאין או הירואין וכן עד 3 טבליות LSD (וכן לא כתוב אך נהוג לשייך עד 3 טבליות אקסטזי ככמות לצריכה עצמית ולא מעבר לכך).

במידה שמדובר בפעם הראשונה בה החשוד נתפס מחזיק סם בכמות לצריכה עצמית – המשטרה תסגור את התיק בגין חוסר עניין לציבור.אולם על פי הנחיית הפרקליטות גם במידה ומדובר בכמות סמים מזערית, אם נסגר כבר תיק נגדך בגין אותה עבירה בעבר, אזי לא תינתן הזדמנות נוספת ויוגש כנגדך כתב אישום פלילי.

במידה שמדובר בפעם השנייה בה החשוד נתפס בהחזקת סמים או שמדובר בפעם ראשונה אך הכמות הנה בכמות של החזקה שלא לצריכה עצמית – המדיניות הינה להעמידו לדין אפילו אם מדובר בכמות מזערית של פחות מגרם בודד. במקרה בו נפתח תיק בגין החזקת סם, בעקבות החשש מהרשעה  מומלץ ביותר לפנות לסנגור מומחה בפלילים ,הבקיא בתחום הפלילי בכלל ובתחום החזקת סם בפרט  יוכל להביא לתוצאה של אי הרשעה במקרה של החזקת סם לצריכה עצמית וכן לתיקון של סעיף העבירה מהחזקת סם שלא לצריכה עצמית לסעיף של החזקת סם לצריכה עצמית, כאשר ניתן להוכיח כי הסם הוחזק לצריכה עצמית.

ביטול האישום במקרים בהם בוצע חיפוש שלא כדין.
לאחרונה קבע בית המשפט העליון בפסק דין חשוב, כי במידה שלא הוסברה לחשוד זכותו לסרב לחיפוש שנערך עליו, אשר נערך ללא חשד סביר (בדבר היותו נושא סכין או סמים), הרי שבמידה שהחשוד סירב לחיפוש – החיפוש אינו חוקי ובמידה שנתפסו סמים – הם פסולים לשמש כראיה.

עם זאת, מומלץ לשתף פעולה ולא לסרב פיזית לחיפוש ולא להתנגד לו אלא בע"פ בלבד (מחשש שתואשמו בתקיפת שוטר). בנסיבות שכאלה, קיימים סיכויים טובים לביטול כתב האישום בכל הנוגע להחזקת הסמים.