עבירות אלימות

אלימות במשפחה
אם הנכם מואשמים בתקיפת בן זוג וזקוקים למישהו מקצועי שיגן עליכם, משרד עורך הדין בנימין מציע את שירותיו המקצועיים. המשרד מטפל במגוון רחב של עבירות פליליות ומתמחה בתחום זה.

כיום, אנו שומעים, כמעט בכל יום ,על אלימות כזו או אחרת בתוך המשפחה: אב רוצח בן, אם מכה את ילדיה ועוד סיפורים מזעזעים נוספים, כאלו ואחרים. המקרים הנפוצים ביותר של אלימות במשפחה באים לידי ביטוי כאשר בעל מכה את אשתו. ,במקרים רבים,  תלונות אלה באות לעולם בעת סכסוכי כספיים משפחתיים על רקע בגידות והליכי גירושין, והן פרי ייעוץ של עורכי הדין של המתלוננת, אשר מייעצים לאישה להגיש תלונות שווא במשטרה כנגד הבעל.

העונש בגין עבירה של תקיפת בן זוג אינו אחיד ומשתנה עפ"י כל כל מקרה ומקרה. סנגור טוב ומיומן יכול להביא לביטול מספר סעיפים בכתב האישום, במקרים רבים לתוצאה של אי הרשעה  ובמקרים מסוימים אף  לביטול כתב האישום עצמו. זאת, במיוחד כאשר מדובר בכתב אישום שאינו חמור וכאשר בני הזוג חזרו לחיות יחדיו ובת הזוג אינה מעוניינת בהמשך ההליכים הפליליים כנגד הבעל.

בקשה למעצר עד תום ההליכים
במקרים רבים,  לצד כתב אישום המייחס עבירה של תקיפת בן זוג, מוגשת גם בקשה למעצר עד תום ההליכים. זאת, כאשר מעצרו של הנאשם כבר הוארך, קודם לכן, למספר ימים, לצרכי חקירה. קריטי, בשלב זה, לקבל ייצוג משפטי איכותי על מנת להביא לשחרורו של הנאשם מן המעצר לחלופת מעצר ובהקדם האפשרי. זאת, שכן במידה שהנאשם לא ישוחרר מהמעצר ויוחלט על מעצרו עד לתום ההליכים – המשמעות הנה כי בתום משפטו (במידה שיימצא אשם) יוטל עליו  מאסר בפועל לתקופה משמעותית. זאת, בהעדר אופק טיפולי-שיקומי הקיים שעה שנאשם משוחרר לחלופת מעצר ועולה על פסים טיפוליים בסיוע שירות המבחן.

אם גם אתם נתקלתם במצב בו הוגש נגדכם כתב אישום  בגין אלימות במשפחה ואינכם יודעים כיצד להתמודד עימה, עו"ד מנוסה ובקיא, יעשה ככל שניתן על מנת להביא לצמצום ולהקלה במספר סעיפי האישום ובמקרים מסוימים אף לביטול כתב האישום.