ייצוג בשימוע

סעיף 60א' לחוק סדר הדין הפלילי מעניק לחשודים בעבירות פליליות מסוג "פשע" (עבירות שהעונש המרבי בגינן עולה על תקופת מאסר של שלוש שנים(והכל בתנאי שהחשוד אינו מצוי במעצר)את הזכות לקיים הליך שימוע, במסגרתו ינסה בא כוחו של החשוד לשכנע את רשויות התביעה להימנע מהגשת כתב אישום כנגדו. החוק מתיר לבא כוחו של החשוד להגיש פניה מנומקת לפרקליטות בתוך 30 יום מהרגע בו קיבל החשוד הודעה לפיה מתעתדת הפרקליטות להגיש כנגדו כתב אישום (חובה זו מעוגנת גם היא בסדר הדין הפלילי)

ניתן, אפוא, להבין  בנקל כי הליך השימוע הוא, במידה רבה, ההזדמנות האחרונה של החשוד לבוא בדין ודברים עם גורמי אכיפת החוק ולהניא אותם מכוונתם להגיש נגדו כתב אישום. חשיבותו של ההליך הופכת את ייצוגו של החשוד על ידי בא כוח מנוסה ליותר מקריטית. החוק מתיר לחשוד לייצג את עצמו בהליך השימוע אך מובן ונהיר הוא כי החלטה מהסוג הזה תקשה על החשוד שאינו בקיא בסעיפי החוק ובניואנסים המשפטיים השונים להעניק מענה ראוי לטענות שיועלו כנגדו.

כך, למשל, עורך דין מנוסה שלקח חלק,  לא פעם, בהליכי שימוע דומים – יצלם את כל חומר הראיות הקיים נגדכם ויבדוק אותו באופן יסודי על מנת לנסות ולמצוא פרצות שיכולות לפעול לטובתכם. בנוסף, עורך דין שמכיר את המלאכה מקרוב ישוחח אתכם על מנת להכיר את נסיבות התיק על בוריין וזאת באופן שיסייע לו להכין טענות מנומקות דיין שעשויות לשכנע את התביעה להימנע מהגשת כתב אישום בשל חוסר ראיות, חוסר עניין לציבור ולעתים – בעילה מהותית הרבה יותר – חוסר אשמה.

משרד עורכי דין מתמחה בייצוג נאשמים בהליכי שימוע. עבורנו,  כל לקוח הוא עולם ומלואו ואנו נעשה כל שביכולתנו  על מנת לנצל, עד תום, את זכות השימוע  שניתנה לכם ולאפשר ללקוח לחזור למסלול חייו התקין מוקדם ככל שניתן.